Mängud

Versus

 

See mäng on väga lihtne. Mängijad jaotuvad võistkondadeks. Võidab see võistkond, kes suudab kõik vastased värvipüssiga ära markeerida. Mäng sobib hästi algajatele, sest reeglid on üsna lihtsad, kuid pakub põnevust ka kogenud paintballi mängijale.

Lipu hõivamine

Mängijad jagunevad kahte võistkonda. Omavahel lepitakse kokku mänguala piirid. Mõlema võistkonna alguspunkt on nende baas. Enne mängu algust liiguvad mõlemad võistkonnad oma baasi ja lipp asetatakse nende vahele. Mängu eesmärk on tuua lipp oma võistkonna baasi. Samas võidetakse ka siis, kui kõik vastasvõistkonna mängijad on ära markeeritud.

Lipu päästmine

Ülesehituselt on antud mäng väga “Lipu hõivamise” sarnane: kaks võistkonda, piiratud mänguala ja alustatakse oma baasist. Erinevus on see, et mõlema võistkonna baasis on lipp. Mängu võidab see võistkond, kes toob vastasvõistkonna lipu esimesena oma baasi või markeerib kõik vastasvõistkonna mängijad.

Baasi vallutamine

Jaotutakse kahte võistkonda ja määratakse mänguala piirid ning baaside asukohad. Mõlema võistkonna alguspunkt on nende baas, mis tähistatakse lipuga. Erinevalt “Lipu päästmisest”, võidab mängu meeskond, kes puudutab esimesena vastaste lippu või markeerib kõik vastased.

Palgamõrvar

Mäng toimub piiratud alal. Igale mängijale antakse kaart, millel on kirjas ühe teise mängija nimi. See on ainuke mängija, keda tema tohib markeerida. Kui sihtmärk on elimineeritud, siis tema sihtmärk on sinu uueks sihtmärgiks. Mängu võidab viimane markeerimata mängija.

VIP

Võistkond peab kaitsma enda ühte liiget ehk VIP`ì. Kõik, peale VIP`i, saavad pärast pihta saamist naasta mängu oma võistkonna baasist, aga kui markeeritakse VIP, siis võistkond kaotab ning eemaldub mängu alalt. Võidab võistkond, kelle VIP jääb markeerimata.

Ironman

Võib mängida nii võistkonnas kui ka individuaalselt. Reeglid on samad, mis “Versus” mängus, aga pihta saamine ei eemalda mängijat mängust. Mängust eemaldatakse mängija, kellel lõppevad otsa värvikuulid või mängija, kes seda soovib.

Duell

Mängijad jagunevad võistkondadeks. Mõlemad võistkonnad seisavad eelnevalt kokkulepitud vahemaa taga rivis. Vastasvõistkonna poole keeratakse selg, seejärel loeb kothunik kolmeni. Kolme peal keeravad mängijad ringi ja lasevad ühe lasu. Kõik markeeritud mängijad lahkuvad rivist. Alles jäänud mängijad astuvad sammu vastasvõistkonnale lähemale ja kordavad eelnevat. Võistkond võidab, kui kõik vastased on markeeritud.

Recent Posts